[ Webhosting profitux.cz ]
Obsah fóra Hollywood Spielberg Forum
 FAQ  •  Hľadať  •  Zoznam užívateľov  •  Užívateľské skupiny   •  Registrácia  •  Nastavenia  •  Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správ  •  Prihlásenie
Získajte nových zákazníkov za 10min! ETARGET Vám privedie na stránky nových návštevníkov už od 0,03 € !

Stratený svet: Jurský Park - chyby Zobraziť nasledujúcu tému
Zobraziť predchádzajúcu tému
Odoslať novú témuOdpovedať na tému
Autor Správa
Steven Hollywood
Zakladateľ Fóra

Zakladateľ Fóra

Založený: 02.07.2005

PríspevokZaslal: 17.Nov 2005 11:40 Odpovedať s citátomNávrat hore

Začnem novú tému na chyby v Stratenom svete, aby sa nám neplietli s Jurským Parkom - jednotkou. Wink

Na začiatku filmu, keď Bowmanovci obedujú na ostrove a Cathy odbehne, tak v niektorých záberoch je čistá, slnečná obloha a v niektorých je zamračená, pritom tie scény na seba nadväzujú.

Pri návšteve Malcolma v Hammondovej rezidencii, keď Hammond ide zobrať na stolík pohár s vodou, tak v zrkadle je vidno kameramanove nohy. Proste je tam vidno kameramana v rifliach ako sa blíži k Hammondovi. Je ho tam vidno zreteľne a dosť dlho. Je to jedna z najväčších chýb Strateného sveta.
Cool

Matio
Moderátor

Moderátor

Založený: 05.10.2005

PríspevokZaslal: 30.Aug 2006 14:57 Odpovedať s citátomNávrat hore

Dúfam, že nevadí že oprášim túto tému zapadnutú prachom Smile .

Neviem či ide o chybu, ale aj tak. Keď sa loď vezúca T-Rexa zastaví v prístave, pár ľudí sa vydá skontrolovať, čo sa na lodi stalo. Posádku nájdu "úplně všude", ale T-Rex je zavretý vnútri. Pritom gombík, ktorý otvára kryt drží ruka člena posádky (kryt sa otvára a zatvára). Teraz sa pýtam : načo potreboval niekto ten kryt otvárať (zatvárať ho nemohol, keďže mu T-Rex odhryzol ruku)?

Inak toho kameramana som si nikdy nevšimol, musím sa na to pozrieť detailnejšie.

Zakladateľ Fóra

Zakladateľ Fóra

PríspevokZaslal: 30.Aug 2006 16:41 Odpovedať s citátomNávrat hore

Matio Napísal:
Dúfam, že nevadí že oprášim túto tému zapadnutú prachom Smile .

Nie, v pohode. Mne to nevadí. A ak to vadí niekomu inému, tak to je jeho problém. Very Happy

Matio Napísal:
Neviem či ide o chybu, ale aj tak. Keď sa loď vezúca T-Rexa zastaví v prístave, pár ľudí sa vydá skontrolovať, čo sa na lodi stalo. Posádku nájdu "úplně všude", ale T-Rex je zavretý vnútri. Pritom gombík, ktorý otvára kryt drží ruka člena posádky (kryt sa otvára a zatvára). Teraz sa pýtam : načo potreboval niekto ten kryt otvárať (zatvárať ho nemohol, keďže mu T-Rex odhryzol ruku)?

A tiež je zaujímavé, že v kabíne je na kormidle odtrhnutá ruka, čiže niekoho musel T-rex zožrať tam. Kabína má však malé okná a dvere, cez ktoré by Tyrannosaurus nevopchal dnu ani hlavu.

Matio Napísal:
Inak toho kameramana som si nikdy nevšimol, musím sa na to pozrieť detailnejšie.

Možno ti pomôže, keď napíšem, že ho vidno presne vtedy, keď Hammond hovorí vetu: "Teď už je jen otázkou času, než se tenhle stracený svět najde a vyplení."
Tak vtedy vidno ako sa v toaletnom zrkadle, ktoré má Hammond na nočnom stolíku pomaly k nemu "zakráda" kameraman, teda presnejšie vidno mu len nohy.

Matio
Moderátor

Moderátor

PríspevokZaslal: 30.Aug 2006 16:55 Odpovedať s citátomNávrat hore

Steven Hollywood Napísal:
A tiež je zaujímavé, že v kabíne je na kormidle odtrhnutá ruka, čiže niekoho musel T-rex zožrať tam. Kabína má však malé okná a dvere, cez ktoré by Tyrannosaurus nevopchal dnu ani hlavu.

Možno to bola práca mladého Tyrannosaura, ale nechce sa mi veriť, že by mal až taký apetít. Alebo ich veľký T-Rex dočiahol jazykom (koniec koncov v jednej scéne predtým už použil jazyk, keď sa snažil dostať do jaskyne).

OT: V rebríčku 100 najzárobkovejších filmov všetkých čias sa nachádzajú všetky tri diely JP. Najlepšie je na tom JP, na 8.mieste a je najstarším filmom v prvej desiatke. JP3 bude zrejme onedlho vytlačený pretože podľa rebríčka na http://www.boxofficemojo.com/alltime/world/ je na 95.mieste.

Zakladateľ Fóra

Zakladateľ Fóra

PríspevokZaslal: 30.Aug 2006 17:03 Odpovedať s citátomNávrat hore

Matio Napísal:

Možno to bola práca mladého Tyrannosaura

Tak túto možnosť musíme vylúčiť, lebo Ludlow vo filme spomína, že "Mládě bylo převáženo letecky".

Okrem toho až neskôr práve na Ludlowovi sa mladý T-Rex "zaúča" loviť.

Matio
Moderátor

Moderátor

PríspevokZaslal: 30.Aug 2006 17:12 Odpovedať s citátomNávrat hore

Áno, máš pravdu.

Takže zrejme zlyhal ľudský faktor, pretože T-Rex by asi len ťažko otvoril tak silný kryt a potom by zaliezol naspäť a niekto, kto bol zožratý by asi ťažko znova zavrel kryt. Z toho mi vyplýva, že to môžeme považovať ako chybu - presnejšie nedokonalosť scenára (cieľom bolo asi vytvoriť napätú atmosféru, také ticho pred búrkou).

Zakladateľ Fóra

Zakladateľ Fóra

PríspevokZaslal: 30.Aug 2006 17:26 Odpovedať s citátomNávrat hore

Matio Napísal:
(cieľom bolo asi vytvoriť napätú atmosféru, také ticho pred búrkou).

Áno a mne osobne táto scéna ešte tak trochu pripomína aj scénu z knihy Brama Stokera - Drakula, keď sa Drakula nechal prepraviť v bedniach z Transylvánie do Anglicka a cestou si "zamaškrtil" na posádke. Tiež doplávala loď bez posádky a bola na nej podobne nevysvetliteľne dusná atmosféra. Možno sa Crichton nechal inšpirovať.

sarvi
Komparzista

Komparzista

Založený: 27.05.2008

PríspevokZaslal: 15.Júl 2008 11:30 Odpovedať s citátomNávrat hore

to hej stou lodou ma to ties trochu zarazilo-teda ta ruka v kabyne ked kabyna je nedotknuta a ties je dost vysoko.
-a ties chapem ze mercedes tam dal uplne novy medak triedy M ktory sa dostal do predaja as po filme ak si dobre pametam-ved aj ich pekne upravyli ale inak uplne nevhodne do terenu, stakym niskym podvozkom tam mohli ist rovno na obycajnej stvorkolke a nie na OFFe-teda SUV-proste ked ho uz tak pekne upravyli tak ho mohli este aj trochu dvihnut.
-ale co ma mrzi je ze tam nedali jak chytili triceratopsa a stegosaura ale pokial by to malo vyzerat tak jak nezmiselne zvalili mojho oblubeneho parasaurolopha tak to potom je len dobre ze to tam nedali.

-inak vsimli ste si ze jak priniesli maleho T-REXa do karavanu a jak riadne lialo a tak a dospeli ho hned nasli--no mna by len zaujimalo ze kde boli ked ho lovci chytili a drzali ako navnadu a to ani neprsalo a vrieskalo ostosest.

-a co tak ten jeep co vybuchol ako keby bol na velkej bedni s TNT a nejakou nahodou pristal na strome kde cakali na REXov

-ja viem ze sa niektore sceni robia aby to bolo zaujimave ale ...

-popripade taky mali stryhovi skriatok-jak sa snazi vytiahnut eddy karavan z medakom a este nez zapol nahon na vsetky stiry kolesa tak ho uz vytacalo a potom akcna scena ze zapol 4x4 a jak znim zacina krutit a pomali ho vytahuje.

-no a co sa tika toho hummra co chitil pachycefalosaura, tak ten by im bol ties na prd--vydel som v telke jak chitali na jeepe tavu a to bol ini zazitok-ziadna malina a uz len kym ho potom stiahli na zem tak to trvalo a nie jak strhli za nohy niekolko tonoveho parasaurolopha.

-a ties by ma tak trochu zaujimalo ze jak sa sarah dostal obtiazne na tu vezicku a o chvilu bol za nou raptor-jak sa tam dostal ked ona mala stim problemy?

-no a v JP1 bol T-REX slepi a zrejme aj bes cuchu tak v 2ke uz mal zase super cuch a sluch no a v 3ke radsej zdochol Very Happy Confused
Návrat hore   Zobrazit informácie o autoroviOdoslať súkromnú správu
sarvi
Komparzista

Komparzista

PríspevokZaslal: 23.Júl 2008 21:42 Odpovedať s citátomNávrat hore

alebo som si spomenul este na jednu malickost a to --- jak prejdu stegosaury a nic van oven skace z jedneho spadnuteho stromu na druhi a potom ho nalaka sarah----no ja neviem ale mohli ju dat niekde inde lebo napriek zruseniu z dinosaurou a to ze skakal tak neverim ze by si ju on alebo niekto ini nevsimol uz skor kedze skocil na kmen hned vedla nej-teda skoro pred nu Confused
Matio
Moderátor

Moderátor

PríspevokZaslal: 22.Apr 2010 12:16 Odpovedať s citátomNávrat hore

Dnes som len tak pozeral JP2 a náhodou som si všimol zaujímavú chybu. V scéne, keď vidíme prilietať druhý tím InGen-u sa Ian Malcolm chce pozrieť na vrtuľníky bližšie ďalekohľadom, no zdá sa, že sa pozerá cez nesprávny koniec ďalekohľadu Very Happy

Spravil som aj screenshot:
Image

Zakladateľ Fóra

Zakladateľ Fóra

PríspevokZaslal: 23.Apr 2010 19:39 Odpovedať s citátomNávrat hore

Áno, áno... vynikajúci postreh. Aj mne sa zdá, že sa pozerá do tých väčších šošoviek.

sarvi
Komparzista

Komparzista

PríspevokZaslal: 23.Apr 2010 22:56 Odpovedať s citátomNávrat hore

fakt dobry postrech - este ze nepovedal ze mame cas su este daleko- Very Happy ale odohral to dobre Very Happy alebo tam je uz stryh?
Steven Hollywood
Zakladateľ Fóra

Zakladateľ Fóra

PríspevokZaslal: 25.Sep 2011 19:55 Odpovedať s citátomNávrat hore

Tak neviem, či mám toto považovať za chybu, alebo som len jednoducho slepý. Určite poznáte scénu v Stratenom svete, kde sa ide Kelly skryť do karavanu. Predtým sa pozerá na mapu. Na začiatku filmu je v titulkoch napísané, že Isla Sorna sa nachádza 87 míľ juho-západne od Isla Nublar. Čiže tým pádom je Isla Nublar presne naopak 87 míľ severo-východne od Isla Sorna. Keď sa Kelly pozerá na mapu tak žiadny ostrov severo-východne od Isla Sorna neleží.

Tu je súostrovie "Las cinco muertes"

Image

A tu niekde medzi "Las Cinco muertes" a Kostarickým pobrežím by sa mal nachádzať ostrov Isla Nublar ale ja ho tam nevidím. Buď ho tam fakt zabudli zaznačiť, alebo si budeme musieť počkať na to "blúrejko" na ktorom to bude vidno čistejšie než na tomto ripe. No neviem... napíšte svoj názor, či tam nejaký ostrov vidíte alebo nie. Ja tam nevidím nič.

Image

sarvi
Komparzista

Komparzista

PríspevokZaslal: 28.Sep 2011 20:13 Odpovedať s citátomNávrat hore

nojo nikde tam neni Very Happy tak boly zamerany na ten druhy ostrou ze na prvy uplne zabudly Sad
Danoss
Začiatočník

Začiatočník

Založený: 17.11.2011

PríspevokZaslal: 18.Nov 2011 10:13 Odpovedať s citátomNávrat hore

Dobrý postřeh s těma dalekohledama já bych si toho nevšiml.

Odoslať novú témuOdpovedať na tému

Prejdi na:   

Zobraziť nasledujúcu tému
Zobraziť predchádzajúcu tému