[ Webhosting profitux.cz ]
Obsah fóra Hollywood Spielberg Forum
 FAQ  •  Hľadať  •  Zoznam užívateľov  •  Užívateľské skupiny   •  Registrácia  •  Nastavenia  •  Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správ  •  Prihlásenie
Získajte nových zákazníkov za 10min! ETARGET Vám privedie na stránky nových návštevníkov už od 0,03 € !

Pamätáte sa ešte na vaše "the first time" Zobraziť nasledujúcu tému
Zobraziť predchádzajúcu tému
Odoslať novú témuOdpovedať na tému
Autor Správa
Steven Hollywood
Zakladateľ Fóra

Zakladateľ Fóra

Založený: 02.07.2005

PríspevokZaslal: 12.Jún 2006 23:40 Odpovedať s citátomNávrat hore

Je pozoruhodné, že práve pri Jurskom Parku si veľmi dobre pamätám na prvý kontakt s týmto filmom.

Bolo to v roku 1993 a ja som si kľudne plnil svoju občiansku povinnosť v meste Žilina, kde som bol toho času na vojne. Mohol byť asi tak august. Bol pekný, slnečný deň a tak som šiel s pár kamarátmi do mesta na vychádzku. Bola nedeľa, takže všetky podniky boli zatvorené okrem akejsi vinárne, kde boli na(ne)šťastie poriadne nekresťanské ceny. Teraz si viete predstaviť vojakov s 350 korunovým žoldom. Very Happy
Jediné, čo nám ostávalo, bolo ísť do kina. Hrali Dračí život Bruce Lee-ho s Jasonom Scottom Lee a Lauren Holly v hlavných úlohách. Ako býva zvykom, pred filmom púšťali trailery na filmy, ktoré budú mať v najbližšej dobe premiéru a medzi nimi bol aj JURSKÝ PARK. Keď som videl tie realisticky vyzerajúce dinosaury a že réžiu má Steven Spielberg, tak som ostal šokovaný. Very shocked
"Waw, tak toto musím vidieť", povedal som si. Už vtedy som bol Stevenov fanúšik, veď som už mal absolvovaných všetkých jeho Indianov a E.T.-ho, takže som absolútne nezapochyboval, že aj tento "nový" film, ktorý tam reklamovali bude vynikajúci.

No, lenže v 93-ťom sa filmom z Ameriky až tak rýchlo ku nám nechcelo ako je to teraz a na premiéru som si musel pár mesiacov počkať. Ale dočkal som sa a 16. októbra 1993 som konečne uvidel tento osudový film, ktorý mi učaroval.
Zaujímavé je aj to, že pokračovanie Jurského Parku, čiže Stratený svet: Jurský Park som zhodou okolností videl v ten istý deň presne o štyri roky neskôr, teda 16. októbra 1997.

Ako je to s vami? Pamätáte sa ešte na čas, keď ste tento film videli prvý krát. Páčil sa vám hneď, alebo ste si k nemu hľadali cestu dlhšie? Pochváľte sa.
Wink

Matio
Moderátor

Moderátor

Založený: 05.10.2005

PríspevokZaslal: 23.Jún 2006 22:15 Odpovedať s citátomNávrat hore

Spomínam si na to veľmi dobre. Prvýkrát som Jurský park videl na videokazete z požičovne. Bolo to niekedy okolo roku 1995 (presne si nespomeniem). Vtedy som mal 8 rokov, takže som sa pri pozeraní poriadne bál. Najstrašidelnejšia scéna bola jednoznačne tá s T-Rexom. Musel som si zakrývať oči. Tú kazetu som si požičal ešte aspoň 20-krát (to boli ešte prijatelnejšie ceny).

V kine som JP nikdy nevidel. Dúfam, že sa ešte niekedy dostane do kín podobne ako napríklad E.T. - s lepším digitalizovaným zvukom a obrazom a možno nejakými predtým nikdy nevysielanými scénami.

Nováčik

Nováčik

Založený: 23.06.2006

PríspevokZaslal: 23.Jún 2006 22:20 Odpovedať s citátomNávrat hore

Ja jsem videl JP poprve v letnim kine, uz fakt nevim kdy to presne bylo, ani jestli to byla premiera, bylo tam ale dost lidi. Byl jsem jeste maly a jedinou scenku kterou jsem si vlastne tehdy zapamatoval tak byla ta v kuchyni. Vim jeste ze mi na konci bylo spatne, nevim jestli ze strachu nebo z ceho Smile

Od te doby pak ubehlo par let a az teprve pozdeji me to opravdu 100% chytlo. Pujcoval jsem si kazety s JP jak to jenom slo.... Poustel si "prilet na ostrov" se zvysenou hlasitosti porad dokola Wink Dokonce jsem mel i zvukovou nahravku na kazete (do radia) a shanel jsem videokazetu jak to slo.

Na Ztraceny svet jsem sel 5x do kina Smile (to uz jsem byl zatvrdly fanda), ta pani co prodavala listky me po 5te dokonce pustila zdarma, protoze uz me znala.

Jojo to byly casy
Návrat hore   Zobrazit informácie o autoroviOdoslať súkromnú správu
Steven Hollywood
Zakladateľ Fóra

Zakladateľ Fóra

PríspevokZaslal: 23.Jún 2006 22:40 Odpovedať s citátomNávrat hore

Matio Napísal:
V kine som JP nikdy nevidel. Dúfam, že sa ešte niekedy dostane do kín podobne ako napríklad E.T. - s lepším digitalizovaným zvukom a obrazom a možno nejakými predtým nikdy nevysielanými scénami.

To by bolo super. Videl som toho nového E.T.-ho a vyzerá skvele. Ale ak niečo také urobia s JP, tak možno až na 20. výročie natočenia, ako tomu bolo u E.T.-ho. Takže ešte 7 rokov si musíme počkať. Blue nerd waiting

borisdj
Movie Star

Movie Star

Založený: 01.03.2007

PríspevokZaslal: 2.Dec 2007 19:57 Odpovedať s citátomNávrat hore

Podobne ako u vás ostatných, aj mňa prvé zliadnutie trošičku vydesilo....prečo? No viete mal som 9 a pri niektorých scénach som skutočne napätím nedýchal. Jurský park som si okamžite zamiloval a od toho dňa som sa začal hlbšie zaujímať o filmy. Môj prvý film od Stevena Spielberga a taktiež prvý kontakt s nesmrteľným Johnom Williamsom.....do konca života bude mojou najobľúbenejšou filmovou scénou tá, keď Alan a Ellie po prvýkrát spatria Brachiosaura, má v sebe pôsobivé a podmanivé čaro ktoré musí chytiť za srdce každého....od tých čias pozerám Jurský park v jednom kuse...keď bola ešte VHSková éra samozrejme som si musel kúpiť originál teraz mám už všetky diely na DVD ale tie nostalgické spomienky na tento film len tak skoro nevymiznú....Jurský park som v kine nikdy nevidel z čoho mi je smutno Sad no niet sa čo čudovať mal som vtedy len 5. Na trojke som už v kine bol a Johnstonova réžia ma rozhodne nesklamala....jurassic park forever Jurassic Park
Návrat hore   Zobrazit informácie o autoroviOdoslať súkromnú správuOdoslať e-mailICQ
draugwen
Nováčik

Nováčik

Založený: 22.06.2006

PríspevokZaslal: 4.Dec 2007 19:29 Odpovedať s citátomNávrat hore

v case ked prisiel jusky park do kin som mala asi 5 rokov+/-. ale viem ze sme zbierali take hnusne sladke zuvacky co po chvili nemali chut a v nich boli nalepky dinosaurov a oblepili sme nimy bok kuchinskej linky. neskor ked som pozerala dokument od ilm ako robili star wars a ine filmy ma dost zaujali sceni s jurskeho parku a hned ako to davali v telke som si to pozrela(videopozicovna bola u nas doma zakazana tak som musela cakat daky ten rocik). film ma natchol uplne a mala som v tedy asi 13-14.v televizi to chodi tak ze tyzden na to davaju pokracovanie a tak som mala take dino obdobie vdaka tomu Embarassed Laughing
Návrat hore   Zobrazit informácie o autoroviOdoslať súkromnú správuZobraziť autorove WWW stránkyICQ
Titus
Začiatočník

Začiatočník

Založený: 27.05.2011

PríspevokZaslal: 27.Máj 2011 14:00 Odpovedať s citátomNávrat hore

Ahojte, včera som nevedel v noci zaspať tak som surfoval po nete a dostal sa na toto úžasné fórum. Asi do 4 ráno som si čítal, fakt úžas. Jurassic Park je môj najobľúbenejší film vôbec. Pamätám sa presne na first time keď som ho videl. Mal som 6 rokov a s mamou som išiel do kina na premiéru. Pri občerstvení predávali dinosaurov, ja som si vybral toho najväčšieho a najkrajšieho – bol to Brachiosaurus, dodnes je to môj naj dino. Tú hračku som mal tak rád, že som ju vodil na vodítku ako psíka. No sranda, Stále ho mám odložného, no ale naspäť k filmu. JP na mňa urobil taký dojem, že už o ničom inom som nesníval len o paleontológii. Začal som zbierať skameneniny a dnes mám peknú zbierku vrátane 3 dinosaurých vajec. Po skončení VŠ ekonomickej (ktorá ma vôbec nebaví) budem študovať archeológiu. 13.6 mám prijímačky, tak snáď mi to výjde. Tak isto mám aj zbierku JP vecičiek, neskôr odfotím a dám to sem. Práve sa snažím zohnať nejakú rekvizitu z filmu, ale zatiaľ nič moc, sú to len repliky a ja chcem niečo čo bolo použité. Škoda, že som to tu objavil až tak neskoro, tak dúfam, že to tu ešte stále žije a rád si popíšem s niekým kto je taký istý „blázon“ do JP ako ja. Zatiaľ sa majte všetci pekne. Titus
Steven Hollywood
Zakladateľ Fóra

Zakladateľ Fóra

PríspevokZaslal: 27.Máj 2011 17:47 Odpovedať s citátomNávrat hore

Titus Napísal:
Ahojte, včera som nevedel v noci zaspať tak som surfoval po nete a dostal sa na toto úžasné fórum. Asi do 4 ráno som si čítal, fakt úžas. Jurassic Park je môj najobľúbenejší film vôbec...

... Škoda, že som to tu objavil až tak neskoro, tak dúfam, že to tu ešte stále žije a rád si popíšem s niekým kto je taký istý „blázon“ do JP ako ja. Zatiaľ sa majte všetci pekne. Titus

Ahoj Titus. Srdečne ťa vítam na tomto fóre a som rád, že sa ti tu páči.

Je radosť vidieť nového, zapáleného fanúšika filmu Jurský Park. Zvlášť teraz po osemnástich rokoch od premiéry. Vtedy mal rád Jurský Park skoro každý, no teraz nás až tak moc nie je a preto vďaka za každého nového člena!

Voľakedy tu bývalo celkom slušne veselo, ale v posledných mesiacoch sa to tu moc nehýbe. Neviem, možno nám už došli nápady alebo čo. Preto si to tu kľudne popozeraj a budeme veľmi radi, keď sa zapojíš svojími príspevkami do tém. Ak máš nejaké nové nápady, alebo postrehy na ktoré tu zatiaľ nie je vhodná téma, tak ju kľudne vytvor. Určite sa niekto rád pridá a možno sa ti to tu podarí opäť trochu oživiť a rozbehnúť.

Budeme sa tešiť aj na fotky tvojich JP vecičiek. Ja osobne som zvedavý na tie vajcia. To musí byť vážne skvelý, zberateľský kúsok. Držím ti palce, nech ti tie prijímačky výjdu. Presne osemnásť rokov a dva dni po americkej premiére Jurského Parku to jednoducho nemôže nevýjsť!

Zatiaľ sa maj a cíť sa tu príjemne.

Titus
Začiatočník

Začiatočník

PríspevokZaslal: 27.Máj 2011 19:13 Odpovedať s citátomNávrat hore

Ďakujem za milé privítanie, budem sem s radosťou prispievať a ešte s väčšou radosťou chodiť. V pondelok mám skúšku takže moc nemám teraz čas ale po skúške pridám foto JP vecičiek a ak nebude vadiť pridám teda aj fotky skamenenín. Idem si to tu poprezerať, som veľmi rád, že som toto fórum objavil. Zatiaľ sa majte pekne. Wink
Titus
Začiatočník

Začiatočník

PríspevokZaslal: 14.Apr 2012 13:25 Odpovedať s citátomNávrat hore

Čaute opäť, dlho som tu nebol, bude to rok, hanbím sa Embarassed Ale vidím, že moc sa tu toho nezmenilo, čo sa deje??? Kde sú všetci, snáď neupadá záujem o JP??? Sad Inak ako som pred rokom písal, že mám prijímačky na archeológiu, tak na moju veľkú radosť ma zobrali a momentálne už mám skoro rok za sebou, a musím sa popýšiť, že som aj najlepší, veľmi ma tá škola baví a za všetko môžem ďakovať, no hádajte komu??? Predsa JP!!! Smile Smile V zimnom semestri som mal predmet Geomorfológiu kvartéru, čo spadá pod paleontológiu, celá učebňa bola plná skamenelín, tak som sa vytešoval ako malý chlapec a v duchu som si premietal JP, achhh, to boli krásne časy. A vy ako kamoši??? Čo nové??? Snáď sa tu opäť rozbehne debata Wink
Steven Hollywood
Zakladateľ Fóra

Zakladateľ Fóra

PríspevokZaslal: 14.Apr 2012 19:39 Odpovedať s citátomNávrat hore

Ahoj Titus. Vítaj späť po roku.

V prvom rade ti chcem gratulovať k úspechu v škole a zaželať nech sa ti darí aj naďalej. Nech to proste niekam dotiahneš a nech aj my, malá krajinka v srdci Európy - Slovensko máme svojho Jacka Hornera Wink

Máš pravdu moc sa to tu nehýbe. Noví užívatelia sa sem nejak nehrnú registrovať. Toto fórum bolo založené s myšlienkou sa len tak nezáväzne porozprávať a vymieňať si svoje dojmy zo Spielbergových filmov s inými fanúšikmi Spielbergových filmov. No a to je práve to, čo sa v dnešnej dobe asi nikomu moc nechce. Dnes každý od filmového fóra očakáva, že na ňom bude sťahovať filmy alebo aspoň hrať súťaže a hry o hodnotné ceny. Sťahovanie filmov tu žiaľ nikdy nebude možné, lebo je to v podstate nelegálna činnosť a toto fórum je umiestnené na free serveri a keby sme sem dali linky na stiahnutie filmov, tak by nás raz-dva zrušili. Súťaže a hry tu tiež zrejme nikdy nebudú, lebo zohnať nejakého sponzora na takmer nenavštevované fórum, to by musel byť naozaj nadľudský výkon.

Paradoxné však je, že hoci sa mnohým ľuďom možno zdá registrácia na tomto fóre a napísanie pár viet o svojom obľúbenom filme ako strata času, na Facebooku kľudne strávia bez výčitiek svedomia desať krát toľko času zbytočným "lajkovaním" kadejakých bezduchých blbostí.

Ale ako som písal už minule, ak máš nejaké skvelé nápady na nové témy, tak sem s nimi. Možno sa niekto zapojí do debaty. Bol by som rád, keby to tu trochu ožilo. Tiež sa mi nechce veriť, že by už o JP, alebo iné Spielbergove filmy nebol záujem.

The best! I Luv This Forum Board Steven Spielberg's fan

zemk
Moderátor

Moderátor

Založený: 02.10.2005

PríspevokZaslal: 24.Máj 2012 10:36 Odpovedať s citátomNávrat hore

Oh to je super, ze by sme sa konecne dostali k nejakym zachovalejsim fragmentom ? : D

Odoslať novú témuOdpovedať na tému

Prejdi na:   

Zobraziť nasledujúcu tému
Zobraziť predchádzajúcu tému