[ Webhosting profitux.cz ]
Obsah fóra Hollywood Spielberg Forum
 FAQ  •  Hľadať  •  Zoznam užívateľov  •  Užívateľské skupiny   •  Registrácia  •  Nastavenia  •  Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správ  •  Prihlásenie
Získajte nových zákazníkov za 10min! ETARGET Vám privedie na stránky nových návštevníkov už od 0,03 € !

Ariana Richards - Thread Zobraziť nasledujúcu tému
Zobraziť predchádzajúcu tému
Odoslať novú témuOdpovedať na tému
Autor Správa
Steven Hollywood
Zakladateľ Fóra

Zakladateľ Fóra

Založený: 02.07.2005

PríspevokZaslal: 2.Dec 2005 23:02 Odpovedať s citátomNávrat hore

Tak, ako som už pred časom avízoval na zemkovom fóre, že pracujem na Arianinej stránke, tak včera som ju dal konečne na internet. Vytvoril som túto špeciálnu tému, ktorá bude použitá ako odkaz zo stránky sem na fórum a ktorá má slúžiť na pokec o tejto herečke a aj o samotnej stránke.

Známe chyby:

Stránka sa najlepšie zobrazuje v prehliadači Firefox a iných Gecko prehliadačoch (Mozilla, Netscape a pod.) pri rozlíšení 1024x768 pixelov a aspoň 32 bitovej farebnej hĺbke. Viem, že každý návštevník nepôjde na ňu práve touto konfiguráciou, ale aj tak som si neodpustil a musel som ju napísať.
Very Happy

Spokojný som aj s Internet Explorerom verziou 6 v ktorej som stránku testoval a ktorý ju tiež zobrazí dobre až na jednu vážnejšiu vizuálnu chybu v sekcii Sestra Bethany, kde si nevie poradiť s červenými odrážkami zoznamu, ktoré "zobrazuje" skryté za fotkou.

Najhoršie vyzerá stránka v prehliadači Opera, kde sa zjavuje hore pod logom stránky nepochopiteľný, niekoľko pixelov hrubý biely pás. Taktiež stránka nesedí priamo od horného okraja prehliadača k dolnému a sú tam medzery. V sekcii Sestra Bethany Opera na rozdiel IE drzo zobrazí odrážky priamo na fotke. Pokiaľ máte inú možnosť, nechoďte na stránku Operou!!!

Ak vám na stránke nebude niečo fungovať, alebo nájdete inú chybu, napíšte to sem do tejto témy.

Poznámka: Sekcia Galéria nefunguje. Na localhoste u mňa v PC fungovala bezchybne, ale na webe sa jej nechce. Keď kliknete na odkaz Galéria, tak vám to pravdepodobne vyhodí nejakú chybu, tak ako mne. Dnes som nad tým mudroval pol dňa a nepodarilo sa mi to opraviť.
Wall

Nuž, čakám na vaše reakcie.

A napokon to najdôležitejšie. Adresa stránky je http://ariana.xhosting.cz Wink

Matio
Moderátor

Moderátor

Založený: 05.10.2005

PríspevokZaslal: 2.Dec 2005 23:46 Odpovedať s citátomNávrat hore

Podľa mňa je stránka veľmi pekná. Farby spolu ladia a logo je výborné.

Obsahovo je stránka na dobrej úrovni a je vidieť, že si na tom robil.

Trošku by som asi vytkol použitie cms (Etomite), nesedí mi totiž na takýto typ stránky. Na druhú stranu je to všetko dobre zosúľadené a prehľadné.

Vo Firefoxe (1.5) mi to ide bez problémov, no a v Opere sú tam tie spomínané problémy.

K tej galérii: skontroluj, či máš na serveri nahratý ten súbor ku ktorému sa nedá pristúpiť en.php

Dobrá práca Wink .

Moderátor

Moderátor

Založený: 02.10.2005

PríspevokZaslal: 3.Dec 2005 11:53 Odpovedať s citátomNávrat hore

Uau, paradna stranka....
musis byt fakt fanusik, ked si pozieral tolko informacii o nej.

nehovorim o dizajne, fakt prijemne spraveny...

co sa tyka tej opery, tak je to fat cusnu browser, ale uz som si raz zvykol.
a stranka v opere vyzera ok.
a ak by si dal na ten "sestrin" obrazok hspace="20" tak by to nerobilo.
aj som to odskusal.
a co sa tyka ty medzier, tak to su detailiky....
verdikt > good job...

Moderátor

Moderátor

PríspevokZaslal: 3.Dec 2005 11:59 Odpovedať s citátomNávrat hore

a este treba zmenit
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-1" />

na

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=Windows-1250" />

kvoli zlemu kodovaniu slovenciny, vo IE, FF je mozno okej, ale tak je to spravne ...

Zakladateľ Fóra

Zakladateľ Fóra

PríspevokZaslal: 3.Dec 2005 16:43 Odpovedať s citátomNávrat hore

Ďakujem za pochvaly. Som rád, že sa stránka páči. Wink

Matio Napísal:
Podľa mňa je stránka veľmi pekná. Farby spolu ladia a logo je výborné.

Paradoxné je, že mne sa zvyčajne sivé stránky moc nepáčia ale sivá farba v kombinácii s červenou sa mi zdala byť celkom použiteľná, tak som sám seba prehovoril, že stránka bude sivá. Cool

Hlavne som nechcel modrú stránku, lebo skoro všetky Arianine zahraničné stránky sú vo všemožných modrých odtieňoch, čiže trochu originality nezaškodí. To logo, ktoré tam je, je už asi 15-ta verzia a stále nie som s ním spokojný. Na jednej strane mi tam stále niečo chýba a na druhej strane myslím, že ten druhý biely nadpis je tam zbytočný. Asi ho dám preč.

Matio Napísal:
Trošku by som asi vytkol použitie cms (Etomite), nesedí mi totiž na takýto typ stránky. Na druhú stranu je to všetko dobre zosúľadené a prehľadné.

Mne sa práveže Etomite celkom zapáčilo, keď som sa s ním prvý krát stretol. Hneď som vedel, že to by mohol byť vhodný CMS na Arianinu stránku. Páči sa mi na ňom hlavne to, že je jednoduché a dá sa pomocou snippetov ľubovoľne rozširovať. A páči sa mi na ňom aj to, že nie je takého portálového charakteru ako php nuke, e 107, php fusion a podobné systémy. Okrem toho išlo mi hlavne o to, aby stránka bola prehľadná a aby sa návštevníci na nej rýchlo zorientovali a nemuseli pátrať, kde je to, či ono. Myslím, že v tomto smere Etomite celkom dobre spĺňa moje požiadavky. A keď ešte vezmem do úvahy fakt, že ja a php sa moc nekamarátime, tak som nechcel riskovať programovanie vlastného CMS. Taktiež som nechcel spraviť stránku v statickom HTML a po každej zmene uploadovať na server.

Matio Napísal:
K tej galérii: skontroluj, či máš na serveri nahratý ten súbor ku ktorému sa nedá pristúpiť en.php

Práveže ono je tá sranda, že ten súbor na serveri je a aj cesty som v config.php poupravoval, tak ako to po mne tá chyba chcela, no napriek tomu sa nič nedeje. Ešte poskúšam, no ak sa nič nebude dať robiť, tak tú galériu zmením za nejakú inú.

----------------------------------------------------------------------------------------------

zemk Napísal:
Uau, paradna stranka....

Takto, vysvetlím aby nedošlo k nejakému nedorozumeniu. Ono samotný fakt, že Ariana hrala v mojom obľúbenom filme samozrejme na fandenie nestačí a už vôbec nie na tvorbu stránky, pri ktorej som strávil X hodín. To by som kľudne mohol spraviť stránku Laure Dern, Jeffovi Goldblumovi, či hocikomu inému z JP. Mňa na nej najviac zaujíma jej výtvarné umenie, ktoré na 100% odráža môj umelecký vkus.
No a keďže je Ariana ešte stále známejšia ako herečka než maliarka, tak na stránke samozrejme nesmie chýbať ani jej herecké umenie a vôbec celkové informácie o nej aby mala stránka aj nejakú informačnú a výpovednú hodnotu.

zemk Napísal:
a ak by si dal na ten "sestrin" obrazok hspace="20" tak by to nerobilo.
aj som to odskusal.

Toto som skúšal, ale nie je to úplne to pravé, čo by som potreboval, lebo vtedy síce obrázok od seba odsunie obsah textu o 20 pixelov, ale sa aj sám vzdiali od kraja o 20 pixelov a to je už nežiadúce. Myslím, že jediný kóšer spôsob ako to napraviť je dať tam <br clear="all" /> aby sa ten zoznam začal zobrazovať až pod obrázkom a na vzniknuté prázdne miesto vedľa fotky pozháňať ešte nejaké info o Beth.

zemk Napísal:
a este treba zmenit
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-1" />
na
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=Windows-1250" />
kvoli zlemu kodovaniu slovenciny, vo IE, FF je mozno okej, ale tak je to spravne ...

Vďaka za upozornenie. V administrácii som síce nastavil Central european iso-8859-2 a tak trochu naivne dúfal, že sa Etomite postará o zvyšok, ale bolo treba ešte spraviť zásah aj do templaty Etomitu, ktorá ukazovala Western Latin iso-8859-1. Keďže je aj databáza v Central european iso-8859-2 tak nejdem radšej pokúšať osud a zamieňať to na Windows-1250. Okrem toho v zdrojovom kóde mám ešte plno zakomentovaných zbytočností, ktoré musím zmazať.

zemk
Moderátor

Moderátor

PríspevokZaslal: 4.Dec 2005 13:01 Odpovedať s citátomNávrat hore

Citácia:
Ono samotný fakt, že Ariana hrala v mojom obľúbenom filme samozrejme na fandenie nestačí a už vôbec nie na tvorbu stránky, pri ktorej som strávil X hodín. To by som kľudne mohol spraviť stránku Laure Dern, Jeffovi Goldblumovi, či hocikomu inému z JP.

jasna vec

Citácia:
Myslím, že jediný kóšer spôsob ako to napraviť je dať tam <br clear="all" />

aj tak sa da.

chystas este najake stranky ? (prekvapenia...)

Zakladateľ Fóra

Zakladateľ Fóra

PríspevokZaslal: 4.Dec 2005 13:23 Odpovedať s citátomNávrat hore

Citácia:

Hehe, a ty nie si fanúšik? Veď je to Lexie z našeho obľúbeného filmíku. Very Happy Very Happy

Citácia:

chystas este najake stranky ? (prekvapenia...)

Nie, iní herci z JP ma nezaujímajú natoľko, aby som im urobil stránku.

Steven Hollywood
Zakladateľ Fóra

Zakladateľ Fóra

PríspevokZaslal: 27.Feb 2006 20:06 Odpovedať s citátomNávrat hore

Len toľko som chcel napísať, že od včera (niektoré veci som dorobil dnes) má stránka http://ariana.xhosting.cz úplne nový design. Ide o to, že som hlbšie prenikol do "filozofie" Etomiťáckych templát. Very Happy .
Zatiaľ čo ten predchádzajúci design bola len taká malá kozmetická úprava pôvodnej Etomite templaty, čo spôsobovalo mnoho zobrazovacích chýb hlavne v Opere, súčastný vzhľad je už kompletne prerobený od začiatku. Takže takmer všetky vyššie opísané chyby ktoré boli v Opere sa týmto vyriešili.

Fi fi fiii!

Matio
Moderátor

Moderátor

PríspevokZaslal: 28.Feb 2006 14:37 Odpovedať s citátomNávrat hore

Tak klobúk dolu a palec hore. Teraz to vyzerá profesionálne a pekne. Farby sú vyvážené a celkovo to na mňa pôsobí čisto.

Nice work Steven Clap your hands Cool

Zakladateľ Fóra

Zakladateľ Fóra

PríspevokZaslal: 29.Aug 2006 20:03 Odpovedať s citátomNávrat hore

Dnes som sa dozvedel dosť nepríjemnú informáciu, že dňom 31.9.2006 bude na hostingu xhosting.cz zrušená freehostingová služba a všetky weby na nej budú zmazané. Táto čistka samozrejme postihne aj môj web ariana.xhosting.cz, takže sa budeme s Arianou každopádne niekam sťahovať. O ďalšom osude stránky sa rozhodne v najbližších dňoch. Budem vás informovať.

Matio
Moderátor

Moderátor

PríspevokZaslal: 31.Aug 2006 11:20 Odpovedať s citátomNávrat hore

Freehosting na profitux.cz je myslím dostačujúci. Toto fórum nemáva výpadky a s databázou MySQL tiež nie sú problémy. Navyše majú teraz dve nové domény netuje.cz a iprofil.cz.

Iná alternatíva je napríklad ic.cz alebo webzdarma.cz (ale to nie je práve najlepšie riešenie pre slovenských surferov s DSLkom od T-Comu).

Zakladateľ Fóra

Zakladateľ Fóra

PríspevokZaslal: 31.Aug 2006 19:13 Odpovedať s citátomNávrat hore

Matio Napísal:
Freehosting na profitux.cz je myslím dostačujúci. Toto fórum nemáva výpadky a s databázou MySQL tiež nie sú problémy. Navyše majú teraz dve nové domény netuje.cz a iprofil.cz.

Áno s profituxom som spokojný, ale tiež sa u nich zmenila "politika" prijímania nových objednávok na freehosting. Teraz už neprijímajú stránky bežiace na hotových php aplikáciách, ako napr.: phpNuke, phpBB, Mambo a podobne. Takže ani Etomite by mi u nich neprešlo.

Xhosting bol na jej ministránku s približne 10-timi návštevami denne (z toho 9x som bol ja Laughing Laughing Laughing ) úplne ideálny a nepožadoval ani umiestnenie ich reklamy, takže som sa tam cítil skoro ako na platenom hostingu. Ani výpadky neboli nejaké hrozné. Škoda že ho rušia. Sad

Matio Napísal:
Iná alternatíva je napríklad ic.cz alebo webzdarma.cz (ale to nie je práve najlepšie riešenie pre slovenských surferov s DSLkom od T-Comu).

Webzdarma neprichádza do úvahy. Jednak je strašne pomalý. Mám tam jednu stránku. Práve som ju bol skontrolovať a to som sa načakal, kým sa mi natiahla. Smile Taktiež ten banner, ktorý sa tam musí zobrazovať je hodne nesympatický a neviem si predstaviť kam by som ho pri tomto vzhľade stránky vložil, aby to vyzeralo aspoň trochu esteticky.

Takže do úvahy pripadá už len ten ic.cz. Tí majú celkom solídne podmienky a až na ten hnusný reklamný pruh na vrchu stránky som s nimi spokojný. Tiež tam mám jednu webovú stránku a nemal som doteraz s ňou nejaké vážnejšie problémy.
Pri prehrabovaní sa zahraničnými hostingami som predvčerom našiel aj jeden bezreklamný

http://www.awardspace.com/

s dobre vyzerajúcou ponukou takže medzi týmito dvoma hostingami si určite vyberiem. Trochu limitujúca je u nich len tá 10 MB databáza a 500 kB limit na veľkosť súboru, ale s tým sa dá žiť. Okrem toho tých pár mesiacov to tam vydržím, lebo keď na budúci rok kúpim hosting a doménu pre Spielbergov portál, tak umiestnim Arianinu stránku samozrejme tam. Nejaká tá subdoménka a pár mega priestoru sa tam pre našu jurskú maliarku vždy nájde. No nie? Wink

Naposledy upravil Steven Hollywood dňa 24.Sep 2006 09:23, celkom upravené 1 krát
Návrat hore   Zobrazit informácie o autoroviOdoslať súkromnú správuOdoslať e-mailZobraziť autorove WWW stránkyYahoo MessengerICQ
Matio
Moderátor

Moderátor

PríspevokZaslal: 1.Sep 2006 20:43 Odpovedať s citátomNávrat hore

Myslím, že ic.cz by bola v tomto prípade lepšia voľba. Väčšina návštevníkov je zo Slovenska a Čiech, takže by bolo asi lepšie mať "domáci" hosting.

Možno by si sa mohol spýtať zemka, či by ti stranku nehostol. Ale to len tak na okraj.

Zakladateľ Fóra

Zakladateľ Fóra

PríspevokZaslal: 4.Sep 2006 08:26 Odpovedať s citátomNávrat hore

V tomto príspevku som sa prišiel vlastne len tak trochu pochváliť, lebo taký screenshot, aký vám v ňom prinášam sa naozaj nedá spraviť každý deň.

Dnes okolo deviatej hodiny ráno som sa "stretol" s Arianou Richards. Síce len virtuálne, ale dokáže to vylepšiť náladu na celý deň.

A tu je sľúbený dôkaz. Very Happy

Image

Steven Hollywood
Zakladateľ Fóra

Zakladateľ Fóra

PríspevokZaslal: 24.Sep 2006 18:58 Odpovedať s citátomNávrat hore

Ták, Arianina stránka je úspešne presťahovaná!

Vďaka skvelej ponuke administrátora serveru http://etomite.sk Mateja Kolesára známeho v etomiťáckej komunite pod prezývkou _rasel^ ktorý mi poskytol priestor a subdoménu na etomite.sk , ktorú som s radosťou prijal a za ktorú mu srdečne ďakujem, sa budeme môcť aj naďalej tešiť zo stránky o Ariane Richards.

Preto by som rád požiadal tých, čo majú túto stránku v bookmarkoch (resp. v IE obľúbených položkách), prípadne ak má niekto na svojej stránke odkaz na ňu, aby si tieto bookmarky a odkazy aktualizovali na novú adresu:

http://ariana.etomite.sk

Ďakujem za pochopenie. Wink

Odoslať novú témuOdpovedať na tému

Prejdi na:   

Zobraziť nasledujúcu tému
Zobraziť predchádzajúcu tému